GDPR v oblasti sledovania vozidiel? S nami ľahko a rýchlo!

V tomto roku 2018 nadobúda účinnosť GDPR - všeobecné nariadenie pre ochranu osobných údajov. Ako je na tom sledovanie vozidiel? Sledovať firemné majetok môžete aj naďalej a ak pristupujete korektne na spracovanie osobných údajov už teraz, nemalo by sa toho pre vás veľmi meniť.

U GPS sledovanie vozidiel ide predovšetkým o sledovanie majetku a zariadení na sledovanie vozidiel by nemalo slúžiť na sledovanie zamestnancov v čase, keď majú auto na súkromné ​​účely, ak teda majú možnosť auto na súkromné ​​jazdy využívať.

 

Majú vedieť vodiči o GPS lokátora?


Zamestnávateľ má povinnosť zamestnanca informovať o tom, že používané vozidlo je vybavené GPS sledovaním, táto skutočnosť je už tu dlhšiu dobu. Niekedy sa odporúča túto informáciu umiestniť aj do vozidla tak, aby bola v zornom poli vodiča.

 

Služobné cesty áno, súkromné ​​cesty nie


Veľmi dôležitá vec je zabezpečiť, aby GPS sledovanie vo vozidle neslúžilo na sledovanie zamestnanca v prípade jeho súkromných jázd, ak má možnosť k tomuto auto využívať. Ak táto možnosť pre zamestnancov existuje, nemalo by sa v prípade jeho súkromných jázd vozidlo sledovať.

 

GPShlídač.sk vie jednuducho skryť súkromné ​​cesty


V našom systéme môžete ľahko skryť súkromné ​​jazdy zamestnancov. Stačí ak zamestnanec prepne v aute cez mobilnej aplikácii na súkromnú jazdu alebo má auto takto jazdu nastavenú cez počítač. V elektronickej knihe jázd sa potom táto jazda so všetkými detailmi zobrazí len danému zamestnancami. Nikto iný k dátam prístup nemá, ostatným používateľom sa zobrazuje informácia, že ide o skrytú jazdu.

 

MÁTE DOTAZ?


Prečítajte si často kladené otázky alebo nás kontaktujte.